Zakaz wwozu ukraińskiego zboża

Rozmowa, pełna ważnych spostrzeżeń i analiz, skupiała się na aktualnej sytuacji polskiego rolnictwa w obliczu „braku modelu współpracy z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem”.

Anna Nartowska, dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej, w jednej z najnowszych audycji w Studio PAP gościła Rafała Romanowskiego, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 
 
W rozmowie Rafał Romanowski podkreślił, że niezmiennie dążymy do godnego reprezentowania interesów naszych obywateli. Mimo różnic zdań, nadzieja na mediację ze strony Komisji Europejskiej wciąż jest żywa. Ważnym aspektem jest też włączenie się Komisji w procesy rozwiązywania kluczowych problemów.
 
Kwestia Ukraińskiego zboża i niektórych produktów rolnych
 
Jednym z bardziej palących tematów są różnice w standardach i regulacjach między krajami UE a Ukrainą. Wiceminister podkreślił konieczność zwrócenia uwagi na takie aspekty jak dobrostan zwierząt, ochrona roślin czy stosowanie nawozów. To wszystko ma bezpośredni wpływ na konkurencyjność i koszty produkcji.
 
 
Zachęcam do wysłuchania wywiadu, który dostarcza wnikliwej analizy kwestii embarga na ukraińskie zboże i dlaczego to jest tak istotny temat dla Polski.
 
 
Porusza:
Jak Polska współpracuje z Ukrainą w zakresie rolnictwa?
Jakie są różnice w standardach między krajami UE a Ukrainą w rolnictwie?
Jakie wyzwania stanowi ukraińskie zboże dla polskiego rynku?
Co Wiceminister Rolnictwa mówi o konkurencyjności i kosztach produkcji?
Dlaczego embargo na ukraińskie zboże jest istotne dla Polski?

 

 

Najnowsze wydarzenia

Konferencja - Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów

dodano dnia 22.09.2023

Dziś w Płocku spotykamy się, by wspólnie dyskutować i uczyć się więcej o rolnictwie ekologicznym - kluczu do zdrowszej przyszłości naszej planety i społeczności. Nasza konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz poszukiwania najlepszych praktyk wspierających ekologiczne gospodarstwa.

Produkcja ekologiczna odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

dodano dnia 22.09.2023

Produkcja ekologiczna staje się kluczem do zrównoważonego i zdrowego stylu życia w dzisiejszych czasach. Tym samym staje się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dot. rolnictwa oraz produktu ekologicznego!

Otwarcie Centrum Rekrutacyjnego w Ciechanowie

dodano dnia 21.09.2023

W Ciechanowie nastąpiło otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

dodano dnia 18.09.2023

Dziś miałem niezwykły zaszczyt gościć grupę ciekawych świata uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej. Odwiedzili oni siedzibę najważniejszej instytucji w naszym kraju - Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Piknik Rodzinny w Szydłowie

dodano dnia 16.09.2023

Ah, KGW Niezłe Ziółka w Szydłowie to naprawdę wyjątkowe koło! Gdyby tylko można było zliczyć wszystkie uśmiechy, które za sprawą ich wydarzeń pojawiły się na twarzach mieszkańców.

KE EU nie przedłużyła zakazu wwozu ukraińskiego zboża.

dodano dnia 16.09.2023

Komisja Europejska EU postanowiła nie przedłużać zakazu wwozu ukraińskiego zboża, co stanowi wyzwanie dla naszych rodzimych producentów. Polska, niezłomnie dbając o interesy własnych rolników, postanowiła podjąć działania, aby ochronić nasz rynek i lokalne zboże.