Skończyło się trwonienie i wyprzedawanie majątku każdego z Nas

Jestem z tego dumny! Dziś chciałbym się pochwalić. Sprawa dotyczy zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

W dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi skupia się na technologicznych innowacjach, często zapominamy o zasobach naturalnych, które są podstawą naszego bytu. Jednak dzisiaj chciałbym się pochwalić czymś wyjątkowym. Jestem z tego niezwykle dumny.
 
Mowa tutaj o zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem, w skrócie jest to ziemia należąca do skarbu państwa, która pierwotnie miała być w formie dzierżawy dla rolników. To nasze dziedzictwo, nasze bogactwo, które przez lata było niewłaściwie zarządzane.
 
Fakty w video. Zachęcam do wysłuchania!
 
 
 
 
... ale i tu przytoczę kilka faktów:
 
W latach 2008-2015 wyprzedano 880 tysięcy hektarów ziemi. Biorąc pod uwagę, że ziemia ta powinna służyć przyszłym pokoleniom Polaków. Co więcej, w 2016 roku zobowiązania rządów PO-PSL doprowadziły do sprzedaży kolejnych 18 000 hektarów.
 
Jednak od 2017 roku, sytuacja uległa znaczącej poprawie. Do chwili obecnej zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa powiększył się.
To prawdziwy powód do dumy. Dlaczego? Ponieważ różnica jest kolosalna i pokazuje, że jako naród zaczęliśmy doceniać wartość naszej ziemi.
 
Skończyło się trwonienie i wyprzedawanie majątku, który należy do każdego z nas, do każdego Polaka.
 
Chciałbym, abyśmy wszyscy pamiętali o tym, jak ważne jest dla naszego kraju zachowanie i ochrona naszych zasobów. Dzisiejsza chwila dumy pokazuje, że kiedy pracujemy razem z odpowiednim nastawieniem i odpowiedzialnością, możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy.
 
Niech to będzie przypomnienie dla nas wszystkich o znaczeniu ochrony naszego narodowego dziedzictwa. Ponieważ ziemia, którą mamy, jest jedyna i niepowtarzalna. Chrońmy ją dla przyszłych pokoleń.
 
Treść w pewnym stopniu jest odpowiedzią na

Jak działa Własność Rolna Skarbu Państwa?
Historia sprzedaży ziemi Skarbu Państwa w latach 2008-2015.
Jak zmieniał się zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa w ostatnich latach?
Dlaczego zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa jest ważny dla Polski?
Skutki wyprzedawania ziemi z Własności Rolnej Skarbu Państwa

 

Najnowsze wydarzenia

Inicjatywy lokalne są bardzo ważne

dodano dnia 15.09.2023

Inicjatywy lokalne odgrywają kluczową rolę w rozwoju społeczności.

KE EU nie przedłużyła zakazu wwozu ukraińskiego zboża.

dodano dnia 16.09.2023

Komisja Europejska EU postanowiła nie przedłużać zakazu wwozu ukraińskiego zboża, co stanowi wyzwanie dla naszych rodzimych producentów. Polska, niezłomnie dbając o interesy własnych rolników, postanowiła podjąć działania, aby ochronić nasz rynek i lokalne zboże.

PŁOCK 23 września sobota DZIEŃ POLSKIEJ EKOLOGII

dodano dnia 15.09.2023

Już 23 września, w sercu Płocka, odbędzie się wydarzenie, które stanowi doskonałą okazję, by poznać bogactwo polskiej żywności ekologicznej. Jeśli jesteś świadomym konsumentem, który ceni sobie jakość, tradycję i zdrowie, to to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Podsumowanie Dożynek Gminno-Parafialnych w Wieczfni Kościelnej

dodano dnia 10.09.2023

Zapraszam do obejrzenia

XVIII Dożynki Gminno-Parafialne Wieczfnia Kościelna 2023

dodano dnia 10.09.2023

Chleba powszedniego daj nam dzisiaj Panie Wszystkim rolnikom za tą ciężką pracę wyrażamy ogromną wdzięczność!