Święto Polskiej Ekologii w Płocku

Dzień Polskiej Ekologii w Płocku to wyjątkowe święto, które podkreśliło znaczenie ekologii w naszym kraju, a także w całej Europie. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i wspólnie uczcić ten ważny dzień.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się do nas dołączyć. Wasza obecność świadczy o tym, jak ważne są dla nas wszystkich kwestie związane z ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem i ekologicznym podejściem do życia.
 
Obchody w Płocku wpisują się w szerszy kontekst Europejskiego Dnia Rolnictwa Ekologicznego, który jest celebrowany we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. To doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie rolnictwa ekologicznego, które stawia na jakość, zdrowie i szacunek dla natury.
 
Mam nadzieję, że spotkanie było dla wszystkich źródłem inspiracji i motywacji do dalszego działania na rzecz ekologii. Razem możemy przyczynić się do tworzenia lepszego, bardziej zielonego świata dla przyszłych pokoleń.
 

Najnowsze wydarzenia

Ceremonia wręczenia nagród dla laureatów

dodano dnia 23.09.2023

Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2023 r. Konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego 2023 r. Konkursu na Najlepszego Przetwórcę Ekologicznego 2023 r.

Dzień Polskiej Ekologii - Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości

dodano dnia 24.09.2023

Obchody Dnia Polskiej Ekologii w dniu 23 września 2023, połączone z kiermaszem żywności dobrej jakości. Inicjatywa została zorganizowana w ramach Dnia Rolnictwa Ekologicznego Unii Europejskiej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia.

Warsztaty kulinarne - Poznajcie swoje

dodano dnia 25.09.2023

Warsztaty "Poznajcie swoje" były wyjątkową okazją dla uczniów, aby zgłębić tajniki kultury łowieckiej i kulinarnych tradycji związanych z darami polskich lasów. Spotkanie miało charakter edukacyjny, z naciskiem na praktyczne umiejętności kulinarne i poznanie wartości lokalnych produktów.

Msza Święta w Katedrze Płockiej w intencji rolników ekologicznych w ramach Dnia Polskiej Ekologii

dodano dnia 23.09.2023

Wasza Ekscelencjo, W imieniu wszystkich, którym leży na sercu nasze wspólne dobro, jakim jest Polska wieś, rozwój rolnictwa ekologicznego oraz troska o środowisko w którym żyjemy, pragnę podziękować za odprawioną mszę !

Dzień Polskiej Ekologii - transmisja na żywo

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii. Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości.

Panel dyskusyjny - Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne

dodano dnia 22.09.2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość i pochodzenie produktów, które wybierają. Podczas panelu dyskusyjnego pod tytułem "Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?" podkreśliliśmy kilka kluczowych argumentów.