Produkcja ekologiczna odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

Produkcja ekologiczna staje się kluczem do zrównoważonego i zdrowego stylu życia w dzisiejszych czasach. Tym samym staje się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dot. rolnictwa oraz produktu ekologicznego!

 
"Nie dajmy się oszukać w dużych sieciach handlowych, kiedy wprowadza się na półki sklepowe tzw. PRODUKTY BIO. Niekoniecznie mają one coś wspólnego z rolnictwem ekologicznym.
 
Zielony listek daję 100 % gwarancji, że ten produkt żywnościowy jest certyfikowany. Od samego pola do samego stołu przeszedł cały szlak uznania przez jednostki certyfikujące.
 
Zielony listek = Produkt ekologiczny = Rolnictwo ekologiczne"
 
Kiedy mówimy o "produkcie BIO" dostępnym w sklepach, nie zawsze mówimy o produkcie ekologicznym. Jest to ważna różnica, której często nie dostrzegamy. Jednak jedno jest pewne - zielony listek, znak ekologiczny, daje konsumentowi pewność, że produkt ten jest certyfikowany i pochodzi z rolnictwa ekologicznego.
 
Od pola, przez transport, aż po sklep - każdy etap produkcji jest monitorowany i podlega surowym standardom ekologicznym. Zielony listek to nie tylko symbol, to gwarancja dla konsumenta, że produkt został wyprodukowany z poszanowaniem dla natury i zdrowia ludzi.
 
W obliczu dzisiejszych wyzwań klimatycznych, rolnictwo ekologiczne jest nie tylko odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, ale także drogą do bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich. Wybierając produkty z zielonym listkiem, wspieramy zdrowsze społeczeństwo, czystsze środowisko i odpowiedzialną gospodarkę.
 

Najnowsze wydarzenia

Konferencja - Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów

dodano dnia 22.09.2023

Dziś w Płocku spotykamy się, by wspólnie dyskutować i uczyć się więcej o rolnictwie ekologicznym - kluczu do zdrowszej przyszłości naszej planety i społeczności. Nasza konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz poszukiwania najlepszych praktyk wspierających ekologiczne gospodarstwa.

Panel dyskusyjny - Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne

dodano dnia 22.09.2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość i pochodzenie produktów, które wybierają. Podczas panelu dyskusyjnego pod tytułem "Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?" podkreśliliśmy kilka kluczowych argumentów.

Dzień Polskiej Ekologii - transmisja na żywo

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii. Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości.

Otwarcie Centrum Rekrutacyjnego w Ciechanowie

dodano dnia 21.09.2023

W Ciechanowie nastąpiło otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża

dodano dnia 18.09.2023

Rozmowa, pełna ważnych spostrzeżeń i analiz, skupiała się na aktualnej sytuacji polskiego rolnictwa w obliczu „braku modelu współpracy z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem”.

Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

dodano dnia 18.09.2023

Dziś miałem niezwykły zaszczyt gościć grupę ciekawych świata uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej. Odwiedzili oni siedzibę najważniejszej instytucji w naszym kraju - Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.