Posiedzenie Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

10 maja odbyło się 32. posiedzenie Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Mławskiego, w którym wziąłem udział.

Podczas obrad mówiłem na temat:

sytuacji ekonomicznej gospodarstw rolnych,

 

sytuacji w polskim rolnictwie, przedstawionej wczoraj przez Ministra Roberta Telusa, odnosząc się do fake newsów dotyczących bezpieczeństwa i badania żywności, do spraw związanych z dopłatami do zboża, podkreślając istotę rzetelnego informowania i nie ulegania wpływom akcji propagandowych polegających na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji,

 

bezpieczeństwie żywności, m.in. dotyczącej ukraińskiego zboża, krajowego wsparcia dla sektora rolniczego, oraz wpływu polityki międzynarodowej na inflację, która ma znaczenie w bieżących pracach rolnych i jej efektach.

Najnowsze wydarzenia

V edycja Our Future Forum

dodano dnia 13.05.2023

12 maja 2023 roku w The Tides w Warszawie odbyła się V edycja Our Future Forum, największa konferencja edukacyjna w Polsce, w której wziąłem udział.

13 maja 2023 roku w mojej rodzinnej miejscowości odbywają się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

dodano dnia 13.05.2023

Z wielką przyjemnością wziąłem udział w uroczystej Mszy świętej w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Koziczynie. Uroczysta Msza święta rozpoczęła dzisiejsze obchody.

Spotkanie w Kapitanacie Port Gdańsk

dodano dnia 15.05.2023

W spotkaniu wziąłem udział wraz z przedstawicielami Ministerstw, Wojewody, GITD, WITD, KAS, PKP Cargo, PKP PLK, LHS, przedstawicieli terminali , ZMPG S.A.

75. Posiedzeniu Sejmu IX kadencji

dodano dnia 09.05.2023

W trakcie posiedzenia mówiłem o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz ustawy – Prawo budowlane. Zachęcam do obejrzenia.

W dniu dzisiejszym w rozmowie 7 pytań

dodano dnia 08.05.2023

w Radiu internetowym RMF24 mówiłem o działaniach polskiego rządu oraz osiągnięciu kompromisu polegającego na zablokowaniu wjazdu do Polski 4 produktów: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i nasion słonecznika. Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.