Otwarcie Centrum Rekrutacyjnego w Ciechanowie

W Ciechanowie nastąpiło otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Z duma patrzę na postępy w zakresie modernizacji i adaptacji Wojska Polskiego do dzisiejszych czasów. Mobilność, innowacyjność oraz dostosowanie do współczesnych wyzwań są kluczem do skutecznej obrony suwerenności naszej Ojczyzny.
 
”Jestem dumny, że zmienia się charakter WOJSKA POLSKIEGO!‼️
Tego typu placówki mają bardzo ogromne znaczenie !
Przede wszystkim, że WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI mają swoją nową mobilność . Ten poziom rekrutacji, ten poziom wyszkolenia, poziom mobilizacji przebiega w zupełnie innym charakterze, że młodzi ludzie zaczynają dostrzegać obronność naszej Ojczyzny! 
 
Musimy dostrzec wszystko to co dzieje się wokół nas! To,
że NIEPODLEGŁOŚĆ i SUWERENNOŚĆ nie jest nam dane RAZ NA ZAWSZE !"
 
Jest to też świadectwo, jak bardzo młodzi ludzie, reprezentujący przyszłe pokolenia, zaczynają postrzegać i doceniać wartość niepodległości. Musimy pamiętać, że suwerenność i niepodległość to wartości, które wymagają stałego pielęgnowania, troski i zaangażowania.
 
Z satysfakcją obserwujemy też zwiększenie inwestycji w obronność kraju. Jeszcze w 2015 roku przeznaczyliśmy niespełna 40 miliardów złotych na cele obronne, a w projekcie ustawy budżetowej na 2024 rok jest to kwota większa o imponujące 100 miliardów!
 
To potwierdzenie, że dbałość o bezpieczeństwo i suwerenność Polski jest jednym z priorytetów naszej polityki. Wspierajmy te działania, bowiem dzięki nim będziemy spokojniej patrzeć w przyszłość, wiedząc, że jesteśmy przygotowani na wszelkie wyzwania.

Najnowsze wydarzenia

Konferencja - Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów

dodano dnia 22.09.2023

Dziś w Płocku spotykamy się, by wspólnie dyskutować i uczyć się więcej o rolnictwie ekologicznym - kluczu do zdrowszej przyszłości naszej planety i społeczności. Nasza konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz poszukiwania najlepszych praktyk wspierających ekologiczne gospodarstwa.

Produkcja ekologiczna odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

dodano dnia 22.09.2023

Produkcja ekologiczna staje się kluczem do zrównoważonego i zdrowego stylu życia w dzisiejszych czasach. Tym samym staje się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dot. rolnictwa oraz produktu ekologicznego!

Panel dyskusyjny - Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne

dodano dnia 22.09.2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość i pochodzenie produktów, które wybierają. Podczas panelu dyskusyjnego pod tytułem "Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?" podkreśliliśmy kilka kluczowych argumentów.

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża

dodano dnia 18.09.2023

Rozmowa, pełna ważnych spostrzeżeń i analiz, skupiała się na aktualnej sytuacji polskiego rolnictwa w obliczu „braku modelu współpracy z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem”.

Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

dodano dnia 18.09.2023

Dziś miałem niezwykły zaszczyt gościć grupę ciekawych świata uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej. Odwiedzili oni siedzibę najważniejszej instytucji w naszym kraju - Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Piknik Rodzinny w Szydłowie

dodano dnia 16.09.2023

Ah, KGW Niezłe Ziółka w Szydłowie to naprawdę wyjątkowe koło! Gdyby tylko można było zliczyć wszystkie uśmiechy, które za sprawą ich wydarzeń pojawiły się na twarzach mieszkańców.