Msza Święta w Katedrze Płockiej w intencji rolników ekologicznych w ramach Dnia Polskiej Ekologii

Wasza Ekscelencjo, W imieniu wszystkich, którym leży na sercu nasze wspólne dobro, jakim jest Polska wieś, rozwój rolnictwa ekologicznego oraz troska o środowisko w którym żyjemy, pragnę podziękować za odprawioną mszę !

Zadaniem nas wszystkich jest zapewnienie jak najlepszego jutra dla nas, dla przyszłych pokoleń. Kościół katolicki, szczególnie na obszarach wiejskich, ale nie tylko, zawsze w naszej tradycji był podstawą i podporą lokalnych społeczności
 
Stąd, odprawiona w intencji rolników ekologicznych Msza Święta jest dla nas tak ważna. Rolnicy ekologiczni poprzez swój codzienny trud zapewniają nie tylko żywność wysokiej jakości, ale także dbają o bioróżnorodność i dobrostan zwierząt. Często dzięki swojemu nastawieniu są wzorem dla lokalnych społeczności, a swoim zapałem i efektami pracy udowadniają jak ważną rolę spełniają 
 
Mszy przewodniczył Jego Ekscelencja Szymon Stułkowski, Biskup Płocki,
oraz ks. kan. Stefan Cegłowski, Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku,
ks. kan. Marek Dyga, Proboszcz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Szwelicach,
ks. kan. Jarosław Mokrzanowski, Sekretarz Buskupa Płockiego,
ks. Sebastian Krupniewski, Proboszcz Parafia pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie.
 

Najnowsze wydarzenia

Święto Polskiej Ekologii w Płocku

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii w Płocku to wyjątkowe święto, które podkreśliło znaczenie ekologii w naszym kraju, a także w całej Europie. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i wspólnie uczcić ten ważny dzień.

Ceremonia wręczenia nagród dla laureatów

dodano dnia 23.09.2023

Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2023 r. Konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego 2023 r. Konkursu na Najlepszego Przetwórcę Ekologicznego 2023 r.

Dzień Polskiej Ekologii - Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości

dodano dnia 24.09.2023

Obchody Dnia Polskiej Ekologii w dniu 23 września 2023, połączone z kiermaszem żywności dobrej jakości. Inicjatywa została zorganizowana w ramach Dnia Rolnictwa Ekologicznego Unii Europejskiej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia.

Dzień Polskiej Ekologii - transmisja na żywo

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii. Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości.

Panel dyskusyjny - Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne

dodano dnia 22.09.2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość i pochodzenie produktów, które wybierają. Podczas panelu dyskusyjnego pod tytułem "Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?" podkreśliliśmy kilka kluczowych argumentów.

Konferencja - Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów

dodano dnia 22.09.2023

Dziś w Płocku spotykamy się, by wspólnie dyskutować i uczyć się więcej o rolnictwie ekologicznym - kluczu do zdrowszej przyszłości naszej planety i społeczności. Nasza konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz poszukiwania najlepszych praktyk wspierających ekologiczne gospodarstwa.