Konferencja - Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów

Dziś w Płocku spotykamy się, by wspólnie dyskutować i uczyć się więcej o rolnictwie ekologicznym - kluczu do zdrowszej przyszłości naszej planety i społeczności. Nasza konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" jest miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy oraz poszukiwania najlepszych praktyk wspierających ekologiczne gospodarstwa.

 
Konferencja "Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów" stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w tej istotnej dziedzinie.
 
W czasach, gdy coraz więcej konsumentów świadomie sięga po produkty ekologiczne, ważne jest, abyśmy wiedzieli, skąd one pochodzą, jak są produkowane i jakie korzyści niosą ze sobą. Rolnictwo ekologiczne to nie tylko metoda produkcji, ale także filozofia życia i odpowiedzialne podejście do otaczającego nas świata. 
 
Wśród zagadnień z pewnością poruszymy również temat wpływu rolnictwa ekologicznego na środowisko i społeczeństwo, podkreślając korzyści płynące z bardziej zrównoważonej produkcji.
 
Konferencja jest wydarzeniem wpisującym w obchody DNI ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO UNII EUROPEJSKIEJ połączona z kiermaszem żywności dobrej jakości. 
 
 
 
 
 
 

Najnowsze wydarzenia

Panel dyskusyjny - Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne

dodano dnia 22.09.2023

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na jakość i pochodzenie produktów, które wybierają. Podczas panelu dyskusyjnego pod tytułem "Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?" podkreśliliśmy kilka kluczowych argumentów.

Dzień Polskiej Ekologii - transmisja na żywo

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii. Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości.

Msza Święta w Katedrze Płockiej w intencji rolników ekologicznych w ramach Dnia Polskiej Ekologii

dodano dnia 23.09.2023

Wasza Ekscelencjo, W imieniu wszystkich, którym leży na sercu nasze wspólne dobro, jakim jest Polska wieś, rozwój rolnictwa ekologicznego oraz troska o środowisko w którym żyjemy, pragnę podziękować za odprawioną mszę !

Produkcja ekologiczna odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

dodano dnia 22.09.2023

Produkcja ekologiczna staje się kluczem do zrównoważonego i zdrowego stylu życia w dzisiejszych czasach. Tym samym staje się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dot. rolnictwa oraz produktu ekologicznego!

Otwarcie Centrum Rekrutacyjnego w Ciechanowie

dodano dnia 21.09.2023

W Ciechanowie nastąpiło otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża

dodano dnia 18.09.2023

Rozmowa, pełna ważnych spostrzeżeń i analiz, skupiała się na aktualnej sytuacji polskiego rolnictwa w obliczu „braku modelu współpracy z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem”.