Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, z ponad dwudziestoletnią historią, stanowi miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność spotykają się, aby wspólnie kształtować przyszłość młodych ludzi. Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 to symboliczny moment, który otwiera nowy rozdział w życiu całej społeczności akademickiej.

Życzę wszystkim studentom, wykładowcom, pracownikom naukowym, by rozpoczynający się rok akademicki 2023/2024 służył zdobywaniu i rozwijaniu nowej wiedzy, dzięki której sami staniemy się lepszymi ludźmi i która pomoże nam podnosić i rozwijać innych!
 

Nowy rok akademicki to nie tylko czas na zdobywanie nowej wiedzy, ale także okazja do osobistego rozwoju, nawiązywania nowych znajomości i zdobywania doświadczeń, które będą miały wpływ na przyszłe życie zawodowe i prywatne studentów. 
 
Akademia, będąc miejscem, gdzie wiedza jest nie tylko przekazywana, ale także tworzona, inspiruje swoją społeczność do działania, poszukiwania i nieustannego rozwijania się. To także miejsce, gdzie wiedza nie służy jedynie indywidualnemu rozwojowi, ale staje się narzędziem, które pomaga podnosić i rozwijać innych.
 
Społeczność akademicka, składająca się z ludzi nauki, studentów i pracowników administracyjnych, tworzy unikalną wspólnotę, w której każdy ma możliwość wpływania na kształt edukacji i życia akademickiego. Wspólne cele, pasje i dążenia sprawiają, że każdy rok akademicki jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
 
Quod bonum, felix, faustum fortunatumque sit!
 
Niech będzie dobre, szczęśliwe, pomyślne i błogosławione! Te słowa, będące częścią tradycyjnego życzenia akademickiego, towarzyszą społeczności akademii na początku każdego roku akademickiego, będąc wyrazem najlepszych intencji i nadziei na przyszłość.
 
W obliczu nowych wyzwań i możliwości, które niesie ze sobą kolejny rok akademicki, społeczność Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie jest gotowa, aby nieustannie poszerzać horyzonty wiedzy i doświadczeń. Życzę aby ten rok był pełny inspiracji, odkryć i sukcesów!
 
 


Najnowsze wydarzenia

Milion złotych dla Gminy - 15 października Święto Demokracji

dodano dnia 12.10.2023

15 października Swięto Demokracji. Dzień, który jest symbolem uczczenia wartości demokratycznych. Rząd Polski zachęca obywateli do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym kraju, podkreślając znaczenie głosowania jako fundamentalnego prawa każdego obywatela.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

dodano dnia 12.10.2023

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy oraz Wszyscy Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za Państwa nieocenioną pracę, zaangażowanie i poświęcenie, które każdego dnia wkładacie w rozwój i edukację młodych pokoleń.

Nowy sprzęt dla OSP KSRG Węgra

dodano dnia 12.10.2023

Z wielką radością informuje, że Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Węgrze została wyposażona w nową torbę medyczną!

Kulinarne Odkrycia prosto z Polskich Lasów w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza

dodano dnia 10.10.2023

Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza "Poznajcie swoje" zorganizowane przez Polski Związek Łowiecki we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rozpoczęcie budowy Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu

dodano dnia 10.10.2023

W malowniczym Szulmierzu, przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego, miało miejsce wydarzenie, które zapisze się złotymi zgłoskami w historii miejscowości – symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej hali sportowej. Wydarzenie to jest wynikiem niezmierzonej pracy i zaangażowania wielu osób, które pragną wspierać rozwój edukacji i sportu w lokalnej społeczności.

Uroczystości Hubertusa w Stadninie Koni Krasne

dodano dnia 09.10.2023

Stadnina Koni Krasne z imponującą , 170-letnią historią, jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a pasja i zaangażowanie ludzi tworzą niepowtarzalną atmosferę. Hodowla koni pełnej krwi, będąca synonimem doskonałości i najwyższej jakości, jest dumą i symbolem regionu.