Pilotaż programu Nauka dla przetwórstwa rolno-spożywczego. 100 mln zł na współpracę nauki i sektora mleczarskiego

Dziś, w murach Ministerstwa Edukacji i Nauki, miało miejsce uroczyste ogłoszenie programu „Sieć badawcza uczelni przyrodniczych na rzecz rozwoju polskiego sektora mleczarskiego”. Program, zainicjowany przez MEiN, zakłada pilotażowe prowadzenie badań naukowych, które mają wspierać sektor mleczarski w zakresie innowacyjnej i bezpiecznej produkcji.

Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, podkreślał znaczenie ścisłej współpracy między spółdzielniami mleczarskimi, a uczelniami przyrodniczymi. Inicjatywa ma na celu zbliżenie świata nauki do bezpośredniej współpracy ze światem biznesu, co jest kluczowe dla rozwoju obu sektorów.
 
Kluczowe Informacje:
Budżet: 100 mln zł
Cel: Wsparcie sektora mleczarskiego w zakresie innowacyjnej i bezpiecznej produkcji.
Uczestnicy: Przedstawiciele polskich firm branży mleczarskiej i przedstawiciele uczelni przyrodniczych.
 
Produkty mleczarskie są domeną Polski, zarówno na rynkach Unii Europejskiej, jak i poza nią. Polska marka odnajduje się skutecznie na globalnym rynku, co jest wynikiem ogromnego doświadczenia i potencjału, który jest do wykorzystania.
 
Projekt będzie skierowany do różnych grup społecznych, w tym najmłodszych, seniorów, sportowców, czy osób chorych, dla których białko i tłuszcz zwierzęcy są niezbędne w codziennej diecie.
 
 
 

Najnowsze wydarzenia

I Bieg ku pamięci ofiar Faszyzmu pod moim patronatem

dodano dnia 05.10.2023

Dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieluniu odbył się bieg" I Bieg ku pamięci ofiar Faszyzmu " pod moim patronatem. Wydarzenie zgromadziło na linii startu aż 350 biegaczy

Podsumowanie Warsztatów Kulinarnych "Poznajcie swoje" w Zespole Szkół nr 2 w Mławie

dodano dnia 06.10.2023

W murach Zespołu Szkół nr 2 w Mławie odbyły się inspirujące warsztaty kulinarne "Poznajcie swoje", zorganizowane przez Polski Związek Łowiecki we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem wydarzenia było przybliżenie młodzieży do kultury łowieckiej oraz edukacja w zakresie wykorzystania darów naszych lasów w kuchni.

Uczciłem wraz z OSP w Zieluniu Pamięć Bohaterów w Zieluniu

dodano dnia 06.10.2023

Dziś, wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zieluniu, zatrzymałem się na chwilę, aby uczcić pamięć dwudziestu niewinnych mieszkańców, którzy padli ofiarami brutalnej zbrodni dokonanej przez Niemców 81 lat temu, 6 października 1942 roku.

Nowa torba medyczna dla OSP Sosonowo

dodano dnia 04.10.2023

Z radością informuję, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosonowie została wyposażona w nową torbę medyczną! Nowy sprzęt z pewnością zwiększy efektywność i bezpieczeństwo działań ratowniczo-gaśniczych, umożliwiając skuteczniejsze udzielanie pierwszej pomocy na miejscu zdarzeń.

OSP Gościszka zyskała nową torbę medyczną

dodano dnia 03.10.2023

Z wielką radością informuję, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościszce została wyposażona w nową torbę medyczną! Nowy sprzęt z pewnością przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego udzielania pierwszej pomocy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i samych strażaków.

Wizyta OSP i KGW w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

dodano dnia 03.10.2023

Dziś miałem zaszczyt gościć druhów z OSP Zieluń, OSP Zielona, OSP Gościszka oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich "Zielono mi" w Zielonej i Koła Gospodyń Wiejskich w Zieluniu w murach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na Moje zaproszenie.