I Bieg ku pamięci ofiar Faszyzmu pod moim patronatem

Dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieluniu odbył się bieg" I Bieg ku pamięci ofiar Faszyzmu " pod moim patronatem. Wydarzenie zgromadziło na linii startu aż 350 biegaczy

Uczestnicy w zależności od rocznika, rywalizowali na różnych dystansach:
 
- Dziewczęta i chłopcy 2013-2014: 300m/400m,
- Dziewczęta i chłopcy 2011-2012: 400m/600m,
- Dziewczęta i chłopcy 2009-2010: 600m/800m.
 
Z radością obserwowałem osiągnięcia wszystkich uczestników, ale największą satysfakcję przynosi fakt, że wszyscy zawodnicy cali i zdrowi dobiegli do mety. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, będący symbolem uczestnictwa.
 
Bieg nie był tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim wyrazem pamięci i hołdu dla ofiar faszyzmu. To również przypomnienie o ważnych wartościach, takich jak wolność, równość i braterstwo, które stanowią fundament naszej wspólnoty.
 
Serdeczne gratulacje dla wszystkich biegaczy oraz organizatorów! Wasz wysiłek i zaangażowanie sprawiają, że pamięć o przeszłości pozostaje żywa i jest przekazywana kolejnym pokoleniom.
 
Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję biegu i życzę wszystkim uczestnikom oraz organizatorom kolejnych udanych imprez!

OSP Zieluń dziękuję za bezpieczeństwo!
 

Najnowsze wydarzenia

Podsumowanie Warsztatów Kulinarnych "Poznajcie swoje" w Zespole Szkół nr 2 w Mławie

dodano dnia 06.10.2023

W murach Zespołu Szkół nr 2 w Mławie odbyły się inspirujące warsztaty kulinarne "Poznajcie swoje", zorganizowane przez Polski Związek Łowiecki we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem wydarzenia było przybliżenie młodzieży do kultury łowieckiej oraz edukacja w zakresie wykorzystania darów naszych lasów w kuchni.

Uczciłem wraz z OSP w Zieluniu Pamięć Bohaterów w Zieluniu

dodano dnia 06.10.2023

Dziś, wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zieluniu, zatrzymałem się na chwilę, aby uczcić pamięć dwudziestu niewinnych mieszkańców, którzy padli ofiarami brutalnej zbrodni dokonanej przez Niemców 81 lat temu, 6 października 1942 roku.

Podsumowanie Finału XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego w ZSCKR w Studzieńcu

dodano dnia 06.10.2023

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, odbył się Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego, który zgromadził młodych, zdolnych kucharzy z całej Polski. Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni I Cukierni oraz Polską Inicjatywę Kulinarną, miał na celu promowanie produktów zarejestrowanych jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne i Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

Pilotaż programu Nauka dla przetwórstwa rolno-spożywczego. 100 mln zł na współpracę nauki i sektora mleczarskiego

dodano dnia 05.10.2023

Dziś, w murach Ministerstwa Edukacji i Nauki, miało miejsce uroczyste ogłoszenie programu „Sieć badawcza uczelni przyrodniczych na rzecz rozwoju polskiego sektora mleczarskiego”. Program, zainicjowany przez MEiN, zakłada pilotażowe prowadzenie badań naukowych, które mają wspierać sektor mleczarski w zakresie innowacyjnej i bezpiecznej produkcji.

Nowa torba medyczna dla OSP Sosonowo

dodano dnia 04.10.2023

Z radością informuję, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosonowie została wyposażona w nową torbę medyczną! Nowy sprzęt z pewnością zwiększy efektywność i bezpieczeństwo działań ratowniczo-gaśniczych, umożliwiając skuteczniejsze udzielanie pierwszej pomocy na miejscu zdarzeń.

OSP Gościszka zyskała nową torbę medyczną

dodano dnia 03.10.2023

Z wielką radością informuję, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościszce została wyposażona w nową torbę medyczną! Nowy sprzęt z pewnością przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego udzielania pierwszej pomocy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i samych strażaków.