Dzień Polskiej Ekologii - Kiermasz Żywności Wysokiej Jakości

Obchody Dnia Polskiej Ekologii w dniu 23 września 2023, połączone z kiermaszem żywności dobrej jakości. Inicjatywa została zorganizowana w ramach Dnia Rolnictwa Ekologicznego Unii Europejskiej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia.

 
 
Obchody Dnia Polskiej Ekologii zainaugurowała konferencja pn. „Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów”, której celem było przekazanie informacji na temat różnych form wsparcia producentów ekologicznych oraz wpływu produkcji ekologicznej na środowisko i społeczeństwo. W trakcie wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny pn. „Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?”
 
 
 
 

Najnowsze wydarzenia

Warsztaty kulinarne - Poznajcie swoje

dodano dnia 25.09.2023

Warsztaty "Poznajcie swoje" były wyjątkową okazją dla uczniów, aby zgłębić tajniki kultury łowieckiej i kulinarnych tradycji związanych z darami polskich lasów. Spotkanie miało charakter edukacyjny, z naciskiem na praktyczne umiejętności kulinarne i poznanie wartości lokalnych produktów.

Warsztaty kulinarne - Poznajcie swoje

dodano dnia 29.09.2023

Miałem przyjemność odwiedzić Zespół Szkół nr 2 w Mławie, gdzie odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarno-edukacyjne "Poznajcie swoje". Organizowane przez Polski Związek Łowiecki we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podziękowania dla polskich sadowników!

dodano dnia 28.09.2023

Chciełbym wyrazić wdzięczność i podziękować wszystkim sadownikom, którzy z pasją i zaangażowaniem zajmują się uprawą sadów. Dzięki Waszej ciężkiej pracy mamy dostęp do najwyższej jakości jabłek.

Ceremonia wręczenia nagród dla laureatów

dodano dnia 23.09.2023

Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2023 r. Konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego 2023 r. Konkursu na Najlepszego Przetwórcę Ekologicznego 2023 r.

Święto Polskiej Ekologii w Płocku

dodano dnia 23.09.2023

Dzień Polskiej Ekologii w Płocku to wyjątkowe święto, które podkreśliło znaczenie ekologii w naszym kraju, a także w całej Europie. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i wspólnie uczcić ten ważny dzień.

Msza Święta w Katedrze Płockiej w intencji rolników ekologicznych w ramach Dnia Polskiej Ekologii

dodano dnia 23.09.2023

Wasza Ekscelencjo, W imieniu wszystkich, którym leży na sercu nasze wspólne dobro, jakim jest Polska wieś, rozwój rolnictwa ekologicznego oraz troska o środowisko w którym żyjemy, pragnę podziękować za odprawioną mszę !