Bitwa Regionów w Regiminie

Komisja wyłoniła kolejność ocenianych potraw przez Koła Gospodyń Wiejskich biorących udział w kulinarnym konkursie.

Ideą i celem kulinarnych zmagań gospodyń wiejskich jest promocja zamiłowania do kuchni regionalnej, a także polskiej żywności a tym samym promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.
Przy przygotowaniu potrawy konkursowej został wykorzystany przynajmniej jeden produkt regionalny, tradycyjny, aby jeszcze bardziej podkreślić tożsamość i przywiązanie do regionu.
Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały ze sobą w konkursie kulinarnym „Bitwa regionów 2023”.
Za wkład w promowanie tradycyjnych dań, Produktu Polskiego 
  </div>
 
		

</div>


  <section id=

Najnowsze wydarzenia

Rekordowe środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych!

dodano dnia 27.05.2023

Przyznano rekordowe środku z FSUSR dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach otwartego konkursu „Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”

Bitwa Regionów w Szydłowie

dodano dnia 28.05.2023

Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę Koła Gospodyń Wiejskich.

Wczoraj w miejscowości Szydłowo, wziąłem udział w otwarciu drogi gminnej.

dodano dnia 28.05.2023

Budowa dróg gminnych w Szydłowie odbyła się w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji.

Nadanie Herbu Gminie Regimin

dodano dnia 20.05.2023

ako Syn tej Ziemi, jako syn Gminy Regimin, który piastuje zaszczytną funkcję z perspektywy Państwa Polskiego, jestem dumny!

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa

dodano dnia 18.05.2023

Dziś, 18 maja w Warszawie odbyła się uroczysta premiera utworów finalistów plebiscytu "Muzyczne Wyzwanie Chrumasa", której towarzyszyła konferencja dotycząca realizacji „Programu dla szkół”.

Produkt Polski to bardzo konkretna marka. Produkt Polski od 2017 roku oznaczony jest flagą biało- czerwoną

dodano dnia 18.05.2023

To daje gwarancje, że te surowce, które są wykorzystywane do wytworzenia tych produktów żywnościowych pochodzą od polskiego producenta i od polskiego rolnika. Minimum 75 procent tych surowców jest wyprodukowane przez polskiego rolnika.