Milion złotych dla Gminy - 15 października Święto Demokracji

15 października Swięto Demokracji. Dzień, który jest symbolem uczczenia wartości demokratycznych. Rząd Polski zachęca obywateli do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym kraju, podkreślając znaczenie głosowania jako fundamentalnego prawa każdego obywatela.

W ramach akcji #profrekwencyjne, wprowadzone zostały motywujące inicjatywy, które mają na celu zwiększenie frekwencji wyborczej w gminach do 20 tys. mieszkańców.

Milion złotych dla Gminy 
 
Gminy, które osiągną największą frekwencję w swoim powiecie, zostaną nagrodzone milionem złotych na budżet obywatelski. Środki te będą mogły być wykorzystane na różnorodne inicjatywy, takie jak zakupy do bibliotek, rewitalizacja parków czy tworzenie nowych placów zabaw, zawsze zgodnie z wolą mieszkańców.
 
Dodatkowo, gminy, w których frekwencja przekroczy 60%, mogą liczyć na wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na rozwijanie lokalnej społeczności:
 
250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.
 
Akcja #profrekwencyjne to nie tylko sposób na zwiększenie frekwencji wyborczej, ale także na wsparcie lokalnych społeczności i inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju kultury, sportu i integracji mieszkańców.
 
Rząd Polski podkreśla, że każdy głos jest ważny i ma realny wpływ na kształtowanie polityki na poziomie lokalnym i krajowym. Aktywne uczestnictwo w wyborach to wyraz obywatelskiej postawy i troski o wspólne dobro.
 
Niech ten dzień będzie świętem aktywności obywatelskiej i lokalnej solidarności!
 
 
 
 

Najnowsze wydarzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

dodano dnia 12.10.2023

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy oraz Wszyscy Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za Państwa nieocenioną pracę, zaangażowanie i poświęcenie, które każdego dnia wkładacie w rozwój i edukację młodych pokoleń.

Nowy sprzęt dla OSP KSRG Węgra

dodano dnia 12.10.2023

Z wielką radością informuje, że Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Węgrze została wyposażona w nową torbę medyczną!

100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego powiatu przasnyskiego w Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Węgrze

dodano dnia 12.10.2023

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, 100 lat olbrzymiej tradycji Polskiego Związku Łowieckiego. Tradycji, która ma wręcz wieki. Tradycję, którą warto pielęgnować i o którą warto dbać. Polski Związek Łowiecki to jedna z największych i najstarszych organizacji społecznych, która posiada swoją kulturę, swój język i zwyczaje, które do dnia dzisiejszego są żywe.

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

dodano dnia 11.10.2023

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, z ponad dwudziestoletnią historią, stanowi miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność spotykają się, aby wspólnie kształtować przyszłość młodych ludzi. Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 to symboliczny moment, który otwiera nowy rozdział w życiu całej społeczności akademickiej.

Kulinarne Odkrycia prosto z Polskich Lasów w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza

dodano dnia 10.10.2023

Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza "Poznajcie swoje" zorganizowane przez Polski Związek Łowiecki we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rozpoczęcie budowy Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu

dodano dnia 10.10.2023

W malowniczym Szulmierzu, przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego, miało miejsce wydarzenie, które zapisze się złotymi zgłoskami w historii miejscowości – symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej hali sportowej. Wydarzenie to jest wynikiem niezmierzonej pracy i zaangażowania wielu osób, które pragną wspierać rozwój edukacji i sportu w lokalnej społeczności.